Śląskie Towarzystwo Entomologiczne powstało w 1992 roku w Bytomiu. Jego założycielami były następujące osoby: Grzegorz Chowaniec, Roland Dobosz, Edmund i Stanisław Fuglewiczowie, Marek Furtan, Jacek Gorczyca, Janusz Grzywocz, Tadeusz B. Hadaś, Tadeusz Janik, Andrzej Kokot, Antoni Kuśka, Antoni Kwiczala, Jerzy A. Lis, Mirosław Nakonieczny, Włodzimierz Nowakowski, Bogdan Rozkrut, Stanisław Skrabania, Wiesław Szczepański, Henryk Szołtys, Piotr Węgierek, Andrzej Woźnica, Maksymilian Żak i Waldemar Żyła. Śląskie Towarzystwo Entomologiczne skupia entomologów, naukowców i amatorów, zainteresowanych poznawaniem i badaniem owadów. ŚTE wydaje czasopismo naukowe Acta entomologica silesiana.
Acta entomologica silesiana
Prezes – dr Roland Dobosz
Wiceprezes – dr Artur Taszakowski
Sekretarz – dr Waldemar Żyła
Skarbnik – mgr inż. Roman Królik
Członkowie Zarządu
– dr hab. prof UG Jacek Szwedo
– dr hab. Łukasz Depa
– mgr Adam Larysz
Przewodniczący – mgr inż. Wiesław Szczepański
Zastępca Przewodniczącego – dr Paweł Domagała
Członek – mgr Lech Kruszelnicki
Wysokość składki członkowskiej od 2026 roku wynosi:
normalna – 50 zł,
ulgowa – 30 zł,
małżeńska – 80 zł;
do roku 2025 wynosi:
normalna – 35 zł,
ulgowa –25 zł ( uczniowie, studenci, emeryci, renciści, bezrobotni ),
małżeńska – 50 zł.
Nowy numer konta bankowego ŚTE:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.: 39 2030 0045 1110 0000 0417 2440
W tytule przelewu prosimy o wpisywanie za jakie lata i w jakiej kwocie (jeśli wpłacamy zbiorczą kwotę) płacimy składkę członkowską.
Terminy konferencji w 2026 roku:
• 31 stycznia – sprawy organizacyjne i omówienie planów na 2026 rok
• 28 marca – zebranie zwykłe
• 24 października – zebranie zwykłe
• 28 listopada – podsumowanie badań prowadzonych w 2026 r.
Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 10ºº w Filii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Konferencje odbywają się zazwyczaj kilka razy w roku w soboty, w Filii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, przy ulicy Korfantego 34.
Na spotkaniach tych można porozmawiać z innymi miłośnikami owadów, wymienić doświadczenia, materiał entomologiczny, zakupić literaturę oraz sprzęt entomologiczny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Towarzystwa i sympatyków owadów na kolejne spotkania śląskich entomologów.
UCHWALONY PRZEZ NADZWYCZAJNE III WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW W DNIU 12 WRZEŚNIA 1997 R.
Pobierz Plik PDF (100kB)